• Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yat Sigortası
 • Mavi Dalga Yat Sigortası
Tatiliniz Daha Keyifli!
 • İster tatil, ister iş, ister eğitim amaçlı olsun hepimiz seyahate çıkacağımız zaman, günler öncesinden

planlarımızı yaparız. Hangi otelde kalacağımızı, gideceğimiz yerin hava ve yol şartlarını, hangi saatte nerede olacağımızı hatta hangi gün ne giyeceğimize kadar tüm detayları düşünürüz.

Peki Seyahatte Bir Sağlık Problemiyle Karşılaşırsak Bunun Önlemini Şimdiden Alabilir Miyiz?
 • Seyahat Sağlık Sigortası işte bunun için var. Seyahatte olduğunuz dönemlerde sizi risklere karşı korumak için.

Seyahate çıkmadan önce her ayrıntıyı planlayabilmeniz için. Seyahat Sağlık Sigortası, yurtiçi ya da yurtdışı seyahatleriniz sırasında meydana gelebilecek sağlık risklerine karşı sizi koruyan bir sigorta. Aynı zamanda yurtdışından ülkemize seyahat edenleri de ülkemizdeki seyahatleri boyunca sigortalıyor.

Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Risklere Karşı Güvence Veriyor?
 • Seyahatiniz sırasında ani bir hastalıkla karşı karşıya kalırsanız, tedavi görebileceğiniz en yakın sağlık

kuruluşuna yönlendiriyor ve masraflarınızı karşılıyor. Tedavinizin bitiminde evinize naklinizi sağlıyor. Ayrıca seyahat sırasında vefat eden sigortalımızın nakil işlemlerini de gerçekleştiriyor. İsterseniz kişisel sorumluluklarınız, bagaj kayıplarınız, kaza sonucu vefat ve sürekli sakatlık ile kapkaç teminatlarını da poliçenize ekleyebilirsiniz. Seyahat Sağlık Sigortası ile seyahatiniz sırasında keyfinizi kaçırabilecek her türlü risk ortadan kalkıyor. Size de seyahatinizin tadını çıkarmak kalıyor…

Seyahat Sağlık Sigortası ile ilgili detaylı bilgi için sizi acentemize bekliyoruz.

İyi tatiller…

 

 

 

Güvene Yelken Açın!
 • Yat sigortalarında sektör lideri olan ve ülkemizde her dört tekne sahibinden birinin sigorta yaptırmak için

tercih ettiği sigortamız, kapsamlı ve ihtiyaçlara göre şekillenen yat sigortalarında liderlik farkını ortaya koyuyor. Tekneleri olası risklere karşı ihtiyaçlara göre genişletilmiş teminat yapısı ile güvence altına alan, Yat Sigortası ürününü deniz tutkunlarına sunuyor.

Neden Yat Sigortası?
 • Yat Sigortası yatınızı; “Enstitü Yat Klozu” kapsamında bulunan denizde, yatma mahallinde, çekek

yerinde, çekek yerine çekilirken veya indirilirken, deniz kazası ve tehlikeleri (fırtına, çatma, çarpma, oturma), korsanlık, yangın, deprem, volkanik patlama, yıldırım, hava taşıtlarıyla temas gibi standart pek çok riskin yanında teknenizin özelliğine göre Makine Kırılması, Çevre Kirliliği, Kişisel Eşyalar; tekne personeli için Ferdi Kaza, Çekme ve Kurtarma, Elektronik Cihaz ek teminatları ile güvence altına alıyor.

Yat Sigortası Size Neler Sağlıyor?
 • Sigortanız, kaza durumunda üçüncü şahıslara karşı doğabilecek hukuki sorumlulukları (yatınızın çarpıştığı

tekne veya üzerindeki mala gelebilecek kayıp ve hasarlar gibi) teminat altına alıyor. Üstelik çok şanssız bir çarpma olayı sonucunda alacağınız tazminat, yatınız sigorta bedelinin iki katı hatta daha da fazlası olabilir. Ödemek zorunda kalacağınız bazı hukuki savunma masraflarınız da şirketimizin yazılı ön onayı alınmak suretiyle teminata dahildir. Sorumlu bulunmadığınız hallerde enkazın çıkarılmasına ilişkin tüm masraflarınız yine sigorta kapsamındadır. Yat kapsamına (tanımına) giren unsurların rayiç değeri üzerinden sigorta bedelini saptamak gerekir. Şirketimiz uzmanlaşmış kadrosu ve deneyimi ile risk danışmanlığında da yardımınıza hazırdır. Sigorta kapsamına, yatınızın gövdesinin yanı sıra poliçede belirtilmeleri koşuluyla makineleri, servis botları ve yatınızla birlikte alınıp satılması mutat olan donanım ve ekipman da dahildir. Yatınızın adını taşımayan servis botları, zati eşyalar, kumanya, yakıt, balıkçılık takımları ve demirleme donanımlarıysa sigorta kapsamı dışında kalır.

Yat Sigortamız ile ilgili detaylı bilgi için sizi acentemize bekliyoruz.

 

 

 

Güvene Yelken Açın!
 • Yat sigortalarında sektör lideri olan ve ülkemizde her dört tekne sahibinden birinin sigorta yaptırmak için

tercih ettiği, kapsamlı ve ihtiyaçlara göre şekillenen yat sigortalarında liderlik farkını ortaya koyuyor. Tekneleri olası risklere karşı ihtiyaçlara göre genişletilmiş teminat yapısı ile güvence altına alan, Mavi Dalga Yat Sigortası ürününü deniz tutkunlarına sunuyor.

Neden Mavi Dalga Yat Sigortası?
 • Mavi Dalga Yat Sigortası ile özel kullanım amaçlı teknenizi, “Enstitü Yat Klozu” kapsamında bulunan

denizde, yatma mahallinde, çekek yerinde, çekek yerine çekilirken veya indirilirken, deniz kazası ve tehlikeleri (fırtına, çatma, çarpma, oturma), korsanlık, yangın, deprem, volkanik patlama, yıldırım, hava taşıtlarıyla temas gibi standart pek çok riskin yanında teknenizin özelliğine göre Makine Kırılması, Çevre Kirliliği, Kişisel Eşyalar; tekne personeli için Ferdi Kaza, Çekme ve Kurtarma, Elektronik Cihaz ek teminatları ile güvence altına alıyor.

Yat Sigortası Size Neler Sağlıyor?
 • Sigortanız, kaza durumunda üçüncü şahıslara karşı doğabilecek hukuki sorumlulukları (yatınızın çarpıştığı

tekne veya üzerindeki mala gelebilecek kayıp ve hasarlar gibi) ve ödemek zorunda kalabileceğiniz bazı hukuki savunma masraflarınızı da teminat altına alıyor. Sorumlu bulunmadığınız hallerde enkazın çıkarılmasına ilişkin tüm masraflarınız yine sigorta kapsamındadır. Yat kapsamına (tanımına) giren unsurların rayiç değeri üzerinden sigorta bedelini saptamak gerekir. Şirketimiz uzmanlaşmış kadrosu ve deneyimi ile risk danışmanlığında da yardımınıza hazırdır. Sigorta kapsamına, yatınızın gövdesinin yanı sıra poliçede belirtilmeleri koşuluyla makineleri, servis botları ve yatınızla birlikte alınıp satılması mutat olan donanım ve ekipman da dahildir. Yatınızın adını taşımayan servis botları, kumanya, yakıt ve demirleme donanımlarıysa sigorta kapsamı dışında kalır.

Mavi Dalga Yat Sigortamız ile ilgili detaylı bilgi için sizi acentemize bekliyoruz.